Poradna: mohli by jste mi prosím vás zodpovědět dotaz, co se

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, mohli by jste mi prosím vás zodpovědět dotaz, co se dělá s mrtvým tělem osoby, která souhlasila, že její tělo bude moc být použito pro vědecké účely a bylo po jejím úmrtí ihned odvezeno na Karlovu univerzitu, to nemá člověk možnost normálního pohřbu? Děkuji

Liberec , Liberec , 15.07.2007
Odpověď

Pokud osoba uzavře s anatomickým ústavem některé lékařské fakulty smlouvu, že po smrti bude jeho tělo použito k vědecko výzkumným nebo výukovým účelům. zajišťuje toto zařízení na své náklady převoz zemřelého do svých zařízení a postupuje dále podle směrnic zdravotnictví. V takovýchto případech je povoleno upustit od pohřbení. Zesnulý musí být co nejdříve ošetřen tak, aby se zabránilo rozkladným procesům, které by znehodnotily tkáň pro další použití. Pokud jde o provedení obřadu, asi by bylo možno se dohodnout s takovýmto zařízením na podmínkách zapůjčení zemřelého k provedení obřadu. V žádném případě však nemůže dojít k pohřbení. Pohřbení zajišťuje zdravotnické zařízení, které zemřelého získalo k výukovým účelům na své náklady, ale až v okamžiku, kdy již není možno dále na tomto zemřelém provádět výzkum nebo výuku. Většinou je pohřbení provedeno v krematoriu. Může to být ale až s velkým časovým odstupem.

Julius Mlčoch , 17.07.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference