Poradna: Moje maminka si platila hrobové místo v obci Svitávka

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, moje maminka si platila hrobové místo v obci Svitávka mnoho let. V roce 1999, kdy chtěla zaplatit na dalších 10 let, jí bylo sděleno, že hrob si pronajal někdo jiný, protože maminka údajně zemřela. Tím někým jiným byla moje sestra. Teď v dubnu maminka zemřela a moje sestra mi s velkými problémy nakonec povolila do zmíněného hrobu maminku uložit dle jejího přání s tím, že musím celý hrob opravit na půl s ní.Bratrovi dokonce zakázala k hrobu jezdit a něco na něm dělat. Teď mi ale notářka řekla, že mi sestra má zaplatit polovinu ceny hrobu. Je to pravda? A co dělat, když na opravu hrobu peníze nemám, žila jsem s maminkou, která byla bezmocná, pečovala jsem o ni a pohřbem jsem se zadlužila, stál 21000 Kč. Děkuji za odpověď.

Chornice , 27.05.2007
Odpověď

Jsem přesvědčen, že provozovatel pohřebiště v roce 1999 pochybil. Vaše maminka měla trvat na zrušení nového nájmu, vzniklého na základě podvodu. O tom jak řešit současnou situaci s Vaší sestrou Vám musí poradit právník.

Julius Mlčoch , 04.06.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference