Poradna: Můj dotaz tní: Do jaké míry je lidské, aby při déle

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den. Můj dotaz tní: Do jaké míry je lidské, aby při déle trvajících problémech s nedostatkem míst na pohřbení zesnulých na hřbitově, kde již delší čas, a to doslova roky, cca 5-8let čekají lidé fronty na místa, aby mohli "konečně" pohřbít své blízké, vybavit náhrobek či epitaf a namísto toho vyčlení Správce místo pro animální hřbitov na pohřbívání pejsků a kočiček? A já jako kameník se jen divil a sdílel s pozůstalými, kteří nás takřka denně navštěvují, že: "čekame již tři roky...", "řekli nám, že není místo...", "máme ještě počkat...", "dali nám na výběr místo až na hřbitově ve vedlejší obci...", a že a, až... A vůbec, kolik takových společných hřbitovů či pohřebních služeb je? Co zajišťuji jak pro lidi, tak pro zvířátka? Dokážete si představit, až příjde na pohřební službu pozůstalá a řekne: "Dobrý den, chtěla bych pohřbít Fandu". A od židle sjednavatelky se ozvalo: "A to je Váš muž či pejsek?" ... L.Kůrka

Východní Čechy , 14.06.2010
Odpověď

Ukládání zvířecích kadavérů do země je činností podléhající veterinárním předpisům, a nemá nic společného s pohřebnictvím. Pro zahraboviště platí samostatné předpisy a jejich provoz schvaluje Státní veterinární správa. Kolik poskytovatelů pohřebních služeb se věnuje též činnosti ukládání mrtvých zvířat do země bohužel neznám.

Julius Mlčoch , 16.06.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference