Poradna: Můžete prosím odpovědět, kdy a za jakých podmínek se

Sekce: Ostatní

Otázka:

Můžete prosím odpovědět, kdy a za jakých podmínek se může pohřbívat do kopaného hrobu či hrobky po předchozím pohřbení. Pozůstalí, ale i někteří provozovatelé pohřebišť se mylně domnívají, že až po 10ti letech. Děkuji

Pardubice , Pardubice , 09.03.2008
Odpověď

Pohřbít do hrobu je možné i v tlecí době ale jen bylo li prvé pohřbení provedeno do prohloubeného hrobu. Musí být splněna podmínka, že nad druhou rakví musí být minimálně 1m slehlé zeminy. Do hrobky lze ukládat v tlecí dobe pokud je v ní místo pro rakev. Použití rakve z tvrdého dřeva se spodním dílem nepropustné plechové vložky stanovuje zákon č. 256/2001Sb. Rakev však nesmí být vzuduchotěsně uzavřená a to proto, aby mohlo dojít k tlecímu procesu.

Julius Mlčoch , 16.03.2008

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference