Poradna: Na zaklade odporucania pani Mrazkovej matrikarky z

Sekce: Ostatní

Otázka:

Na zaklade odporucania pani Mrazkovej matrikarky z Brna Stred sa na Vas obraciam s nasledovnou prosbou. Potrebovala by som zistiť, kedy zomrel prastrýko môjho manžela. (Vypis z knihy umrti) Vydatá som sa v Rakúsku a manželov prastrýko menom Heinrich Hosch sa narodil niekedy okolo roku 1877 v Novom Jičíne vtedajší Neutitschein a bol rimsko-katolickej cirkvi. Rozpätie narodenia predpokladame od r. 1872 – 1880. Zomrel v Brne asi v roku 1945 alebo 1946 čo presne tiež nevieme. Býval v Novom Jičíne na ulici Neustrasse 36 (objekt vedený vtedy pod číslom C427, E.Z 420), Obere Vorstadt čo je teraz už po novom nazvaná Bezručová ulica číslo 36. Neskor pracoval a zil v Brne ako Bankbeamter. Jeho vtedajsia adresa v Brne bola Lange Gasse 25 co je dnes Husova ulice. Môj manžel (René Hosch) je už jediný z rodiny pretože ostatní príbuzní zomreli. Manžel hovorí len po nemecky a preto píšem v jeho mene. Veľmi pekne ďakujeme vopred za pomoc a ochotu. S pozdravom Alena Hosch

Gänserndorf , 11.10.2009
Odpověď

Je mi velice líto, ale údaje, které po nás požadujete, nejsme schopni ani oprávněni získat. Výpis z knihy úmrtí z roku 1945 nebo 6 můžete získat jen na matrice v místě úmrtí strýce Vašeho manžela. Je možné, že matriční knihy už budou uloženy v městském archivu. Tyto informace jsou poskytovány jen rodinným příslušníkům a státním orgánům. Nikdo jiný je nezíská. Přeji Vám úspěšné pátrání.

Julius Mlčoch , 02.11.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference