Poradna: nechaly udělat hrob

Sekce: Ostatní

Otázka:

dobrý prosím o radu manželovy loni tragicky zahynul syn vše jsme vyřizovaly my pohřeb,rozloučení,pomník,všechno jsme také sami financovaly jeho biologická matka neudělala nic.Teď jeho biologická matka chce rozbít hrob a urnu odnést pryč.Přitom o tom že jsme mu nechaly udělat hrob věděla ,byla i toho když se urna ukládala.Myslíme si že stále za urnu zodpovídá manžel jako zřizovatel pohřbu.Jaké je východisko??děkuji

Slaný , Slaný , 18.02.2012
Odpověď

Ano o tom jak bude naloženo se zpopelněnými ostatky rozhoduje objednavatel pohřbení. Pokud je nechal uložit do hrobu, pak ještě záleží na tom, kdo je nájemcem hrobového místa. Ten musel s uložením urny souhlasit a také muže rozhodnout zda urna s ostatky zůstane v hrobě nebo bude vyjmuta. Pokud by ona matka rozbila hrobové zařízení, které ji nepatří , může se dopustit trestného činu poškozování cizí věci a rovněž svévolným vyjmutím urny z hrobu trestného činu hanobení ostatků. Bylo by dobré ji na to upozornit.

Julius Mlčoch , 22.02.2012

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Příbram - kaple

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference