Poradna: notářské poplatky

Sekce: Ostatní

Otázka:

Podávám dotaz v zastoupení své dcery, které zamřel manžel. Dcera s manželem a dvěma malými dětmi bydleli ve starém statku, který by maletkem jejího manžela. Jako problém se nyni jeví částka za notářské poplatky, na které dcera nemá finance. Pohřeb jejího manžela (našeho zetě) včetně všech popatků platíme my a protože jsme v důchodu taky nemáme peněz nazbyt. Ptám se tedy zda neexistu možnost snížení, případě prominutí notářskývh poplatků z důvodů finanční nouze samoživitelky. Podotýkám, že uvedený statek má nějakou hodnotu, ale dcera s dětmi musí někde bydlet. Děkuji.

Litomyšl, dcera v Trstěnici u Litomyšle , Litomyšl , 29.10.2012
Odpověď

 
Toto možné bohužel není. Odměna notáře se vypočítává z hodnoty dědictví. Pokud Vaše dcera tedy zdědila majetek, je povinna notáři uhradit notářský poplatek.

Marta Ptáčková , 11.11.2012

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference