Poradna: obracím se na Vás z dotazem ohledně pohřebnictví.

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, obracím se na Vás z dotazem ohledně pohřebnictví. Pracuji v Domově pro seniory a naskytla se nám situace k řešení a prosíme Vás o radu. Kdo zařizuje a platí pohřeb, když klient je obyvatelem Domova pro seniory a nemá žádné příbuzné?Děkuji

, 11.01.2009
Odpověď

Zákon 256/2001Sb. o pohřebnictví říká, že pokud nikdo do 96 hodin od úmrtí neobjedná pohřeb zajišťuje pohřbení Obecní úřad v jehož obvodu k úmrtí došlo. Pokud tedy Domov pro seniory neobjedná pohřeb svého bydlícího a on nemá nikoho jiného, tak musí pohřeb zajistit Obecní úřad v jehož obvodu Domov pro seniory sídlí. Tedy v případě, že senior zemřel v tomto domově. Pokud zemřel v nemocnici v jiném obvodě je to povinen zajistit příslušný OÚ v jehož obvodu nemocnice sídlí. Pokud ale není senior ubytovaný v takovémto zařízení zcela bez prostředků, myslím, že by vedení tohoto zařízení mělo hledat jinou cestu než sociální pohřeb. Je to však na delší diskusi a to na tomto místě není možné.

Julius Mlčoch , 18.01.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference