Poradna: Pane Mlčochu, chtěla jsem se zeptat, co mám dělat,

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den pane Mlčochu, chtěla jsem se zeptat, co mám dělat, když chci vyjmout táty urnu z hrobu, ale nájemcem hrobu je jeho sestřenice, se kterou nejsme od tátovi smrti v kontaktu. Vím, že potřebuji její souhlas, ale nemám na ní kontakt.Žádala jsem o pomoc správu hřbitovů, ale paní mi odmítla pomoci. Nevím, co mám tedy dělat.prosím, poraďte mi.Děkuji Stýblová

, 01.06.2009
Odpověď

K vyjmutí urny z hrobového místa opravdu potřebujete souhlas nájemce hrobového místa. Jediná možnost je získat nějakým způsobem adresu sestřenice. Pokud nemáte možnost ji sehnat, potom podejte na provozovatele pohřebiště žádost o vyjmutí urny z hrobového místa s tím, že neznáte nájemce hrobového místa a žádáte je o vyřízení souhlasu nájemce. Uveďte, že náklady s vyřízením korespondence uhradíte. Správa pohřebiště se bojí vydat adresu nájemce hrobového místa, z důvodu porušení ochrany osobních údajů. Oni však jsou oprávněni s nájemcem komunikovat.

Julius Mlčoch , 01.06.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference