Poradna: Pane Mlčochu, chtěla jsem se zeptat , otec umřel v

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den pane Mlčochu, chtěla jsem se zeptat , otec umřel v nemocnici a ta poslala telegram matce.Jsou už léta rozvedení a já jsem jediný dědic.Vyzvedla jsem jeho věci, což byla jen peněženka a OP.Chtěla bych to někomu odevzdat, nechci mít s tím nic společného a ani si nemůžu dovolit pohřeb. Po otci zbyly jen dluhy, nic víc. Já jsem samoživitelka se dvěma malýma dětma. Je to možné ??Moc Vám děkuji za odpověď, jsem z toho všeho opravdu vyřízená. M. Nováčková

, 16.06.2009
Odpověď

Po Vašem zemřelém otci bude probíhat pozůstalostní řízení. Vy jako jeho dcera jste ze zákona dědicem. Pokud nechcete dědictví přijmout, můžete jej odmítnout. Pokud jde o pohřeb, tak náš právní řád neukládá nikomu povinnost pohřeb zařídit. Pokud nikdo do 96 hodin od úmrtí nezajistí pohřbení, zajišťuje je obecní úřad příslušný podle místa úmrtí. Občanský průkaz odevzdejte na Policii ČR a ostatní osobní věci, které jste převzala v nemocnici předejte k místně příslušnému soudu dle místa bydliště otce,. Tento soud bude vést pozůstalostní řízení. U tohoto soudu, také učiníte prohlášení o odmítnutí dědictví.

Julius Mlčoch , 18.06.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference