Poradna: Pane Mlčochu,děkuji za zodpovězení mého dotazu,ze dne

Sekce: Ostatní

Otázka:

Pane Mlčochu,děkuji za zodpovězení mého dotazu,ze dne 26.8.2008 ohledně vlastnických práv k hrobovému zařízení(pomník,krycí deska apod.)Hrobové místo je psané na mě, hrobové zařízení pořizoval někdo jiný. Vím jak mám nadále postupovat s tímto problémem. Mám však ještě dotaz a to jestli-že osoba, která pořizovala příslušenství nemá ve své původní smlouvě o nájmu hrobového místa ani v té nové, která je již napsaná na mě nebo nemají kdekoliv jinde toto vlastnictví hrobového příslušenství zapsané v evidenci k hrobovému místu zda by se i přesto mohli se mnou soudit v případě, že bych toto příslušenství při vypovězení nájemní smlouvy z mé strany prodala. Děkuji za odpověď.

Znojmo , Znojmo , 09.10.2008
Odpověď

V tomto případě záleží na tom, zda existuje doklad o pořízení hrobového zařízení a o tom kdo jej zaplatil. Pokud by jste hrobové zařízení prodala za cenu stanovenou znalcem, tak by mohl požadovat ten, kdo jeho pořízení zaplatil částku stanovenou znaleckým posudkem. Opravdu je lepší se pokusit vzájemně se dohodnout o tom komu vlastně hrobové zařízení patří. Dříve totiž se údaj o vlastníkovi hrobového zařízení do evidence hrobového místa většinou nezapisoval.

Julius Mlčoch , 31.10.2008

Firmy z tohoto regionu:

Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference