Poradna: Potřebuji poradit ohledně profinancování pohřbu? Stav: Mé

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den potřebuji poradit ohledně profinancování pohřbu? Stav: Mé přítelkyni zemřel děda, rodina není po finanční stránce o.k. Nemají z čeho zaplatit pohřeb a přesto by ho potřebovali víc než chtěli. Další že prý rodinná hrobka kde chtěl byt pochován je plna? Nepřal si byt spalen! Současna manželka/ne matka/ brani dceři,nechala telo kamsi odvest na spaleni?! Prosim poradte mi opravdu to specha a po psychicke strance na tom dcery a vnučky nejsou moc dobře. Datum umrtí: 6.října 2007 ráno.

, 09.10.2007
Odpověď

Ptáte se na profinancování pohřbu, ale v popisu stavu uvádíte skutečnosti, které celou záležitost komplikují daleko více. Rodinná by se jistě ve spolupráci se správou pohřebiště dala vyřešit. V hrobce lze provést po tlecí době přemístění ostatků a jejich uložení do malých exhumačních rakví, které se uloží na jedno parto hrobky. Tím získáte místo pro uložení dalších rakví s pozůstatky zemřelých. Je to ovšem placená služba a nevím, kolik si za tyto práce bude účtovat provozovatel pohřebiště. Pokud však rodina chce uspořádat pohřeb podle posledního přání zemřelého, jistě prostředky někde sežene. Problém, který vidím jako hlavní je jiný názor současné manželky dědy. Ona je zřejmě objednavatelem pohřbu a má jiný názor na jeho provedení než Vaše přítelkyně. Tento rozpor je možné řešit jen soudní cestou a to přinese další a nemalé náklady. Pokuste se s manželkou dědy dohodnout na průběhu pohřbu a společném financování. Pokud se to nepovede, není jiné cesty než soud. Přeji Vaší přítelkyní a rodině, aby se vše vyřešilo ke spokojenosti všech.

Julius Mlčoch , 10.10.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference