Poradna: před 41 roky mi umřel otec.Pocházel ze slovenska a

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, před 41 roky mi umřel otec.Pocházel ze slovenska a proto si tenkrát jeho matka přála aby byl pohřben na slovensku. Minulý měsíc mi umřela matka(byla spopelněna) a její poslední přání bylo aby její ostatky byly uloženy ve společném hrobě s otcem.Ale já se nedokážu srovnat s tím že budu mít oba rodiče tak daleko,dnes už vlastně v jiné zemi.Chtěla bych mít hrob matky tady.Proto se Vás chci zeptat, zda má nějakou váhu alespoň symbolicky dopravit v urně ze slovenska zeminu z hrobu otce a uložit ji společně do hrobu s matčinými ostatky.Nebo jsou jiné možnosti jak toto řešit? Předem Vám děkuji za odpoveď. J.Fojtíková

Karlovy Vary , Karlovy Vary , 18.10.2009
Odpověď

Jsem přesvědčen, že proti převozu zeminy v množství obsahu jedné urny nemůže nikdo nic namítat. Nevím, kdo je nájemcem hrobu na Slovensku, ale pokud nebylo výslovné přání Vašeho otce, že chce být pohřben na Slovensku a nikde jinde, je možné dohodnout vyzvednutí urny a její převoz do České republiky. Samozřejmě musíte mít souhlas nájemce hrobového místa a požádat provozovatele pohřebiště na Slovensku o vyzvednutí urny. Pokud by nájemce hrobového místa na Slovensku z různých důvodů nesouhlasil s vyjmutím urna Vašeho otce pak jistě zemina z hrobu , tak jak uvádíte, Vám jistě spojí vzpomínku na Vaše rodiče a budou alespoň symbolicky odpočívat spolu v jednom hrobě.

Julius Mlčoch , 02.11.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference