Poradna: před nedávnem mi zemřela babička a zanechala mimo

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, před nedávnem mi zemřela babička a zanechala mimo jiné rodinnou hrobku (trojhrob) a 2 jednohroby. Pro účely dědického řízení bych potřebovala zjistit jejich cenu, nejlépe bez ocenění soudním znalcem. Jediným dědicem je můj otec, a tudíž mi výdaje za znalce přijdou zbytečného. Přesto bude třeba výše zmíněné hroby ocenit alespoň prohlášením, ale bohužel nemám žádnou představu, kolik tyto věci stojí, a tak to vůbec nedokážu odhadnout. Děkuji předem za odpověď. I.Řehořová

Praha , Praha 1 , 30.11.2007
Odpověď

Já Vás bohužel ve své odpovědi musím zklamat. Vaší rodinnou hrobku, ani hroby jsem nikdy neviděl a nemůžu se k jejich ceně tudíž nijak vyjádřit. Navíc nejsem ani znalec a odhadce a nemám tudíž představu o tom, jaké jsou cenové relace takovýchto věcí. Zkuste se obrátit na nějakého znalce pouze s informativním dotazem, nebo např. kameníka, který tyto náhrobky dělá. Ten by mohl mít přehled o cenách materiálu náhrobků a práce, kterou je třeba vynaložit na jeho výrobu.

Jiří Švehla , 22.12.2007

Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference