Poradna: před několika týdny mi zemřel tatínek. Díky příznivým

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, před několika týdny mi zemřel tatínek. Díky příznivým událostem v této těžké situaci,jsem ale nemusela řešit pohřbívání ostatků ihned po pohřbu. Hledáním urnového hrobu na hřbitovech po Praze se zabývám nyní asi přes týden. Našla jsem si na internetu firmu, která by mi pomník dovezla, postavila atd. se vším všudy a za rozumnou cenu. Při hledání míst jsem však narazila na jiný problém..a't přijdu na jakýkoliv hřbitov, setkám se s faktem, že kameníci, či hrobníci si ODKUPUJÍ OD LIDÍ ČI OD HŘBITOVNÍ SPRÁVY MÍSTA, A PAK BUĎ PRODÁVAJÍ JIŽ HOTOVÉ HROBY ČI MÍSTA, ALE S TÍM, ŽE HROB MUSÍ VYTVOŘIT ONI. Hrob od těchto mafiánů vyjde přibližně o 10 000 více, než kdybych si našla své kamenictví a těchto 10 000 předpokládám, přijde milému kameníkovi do kapsy. Faktem je, že proti tomuto hienismu, nevím jak bojovat, neboť kameníky vždy někdo kryje a mají to velice dobře pojištěné,aby jiné místo člověk nesehnal a proto se Vás chci zeptat, zda-li mám šanci si někde vůbec stěžovat(mluvím tím i o žalobě)? Víte,když se Vám hrobník vysměje do očí, s tím, že..paninko my jsme to všechno zkoupili na tom se skvěle vydělává...a na druhou stranu vám na zprávě tohoto hřbitova řeknou, že když nejste z toho okresu nemáte šanci zde mít hrob, a když si pak přijdete ke stejné slečně ztěžovat jakto, že to zkoupil vše kameník, jsou ochotni najednou vám hrob bez problému prodat...tak pokud pak nemusíte rychle najít hrob, raději si tatínka necháte doma, protože podporovat lidi, kteří vydělávají na lidskym neštěstí a zoufalosti, kteří využívají bezmocnosti a zoufalosti pozůstalých je neuvěřitelné. Předem děkuji za odpověď Marie

Praha , Praha 1 , 13.08.2009
Odpověď

To je skutečnost, kterou znám a vůbec se mi nelíbí. Kameníci si však hrobové místo nemohou odkoupit, pouze mají dohodu se správou pohřebiště a na volné hrobové místo již předem postaví hrobové zařízení. Podnět k prošetření samozřejmě můžete podat na Českou obchodní inspekci, nebo na provozovatele pohřebiště a to je obec.

Julius Mlčoch , 20.08.2009

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 2 - Nové město


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Pohřební služba Helfi

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 2


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Pohřební služba Atropos, s.r.o

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 7


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference