Poradna: Před týdnem mi umřel náhle tatínek. Mamince se zdálo,

Sekce: Ostatní

Otázka:

Před týdnem mi umřel náhle tatínek. Mamince se zdálo, že již dlouho spí po obědě šla ho vzbudit na kávu, kterou pili s přáteli.Když viděla že nemá známky života přítomní známí zavolali na linku 112 a, představte si že po telefonu rozhodli, že je mrtev a lékař přijel až po dvou hodinách na ohledání. Vrtá mi hlavou či mu nebylo pomoci. Protože mu život nic nevrátí nesouhlasili jsem s pitvou, je to tak lepší-vypravili jsme si ho doma.Podle jakých znamení mohou konstatovat smrt.Vypadalo to na infarkt nebo embolii.Děkuji

Zlín , Zlín , 27.11.2007
Odpověď

Je neobvyklé, aby lékař po telefonu rozhodl, že někdo zemřel. Mohl to být však lékař, který tatínka ošetřoval a znal jeho zdravotní stav. Pokud někdo zemře ve spánku, je to odchod, který je pro pozůstalé velkou ranou, ale pro zemřelého ta nejlepší smrt jakou si kdo může přát. Zda mu bylo či nebylo pomoci, to si netroufnu konstatovat. Projevy smrti jsou samozřejmě známy. Jsou to jevy, které se objeví bezprostředně po smrti: a) celková ochablost; b) ukončení bezděčných i nebezděčných pohybů, zvláště dýchání a srdeční tep; c) žádné reakce na vnější podněty, necitlivost očních zornic na dotyk; d) výpadek zúžení štěrbiny zraku následkem silného světla do oka. Jevy, které se objeví v prvních hodinách po smrti: a) tvorba mrtvolných skvrn na závislých částech těla; b) zploštění a bledost částí, na kterých tělo leží; c) mrtvolná ztuhlost.

Julius Mlčoch , 03.12.2007

Firmy z tohoto regionu:

Kostel Vsetín - Dolní Jasenka

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Štípa

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Tečovice

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síń Vsetín

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Lukov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Horní Lhota

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Jižní Svahy

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Vizovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Malenice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Hvozdná

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference