Poradna: Přeji chtěla bych se zeptal, jaký je rozdíl mezi rozptylem

Sekce: Ostatní

Otázka:

Přeji dobrý den, chtěla bych se zeptal, jaký je rozdíl mezi rozptylem a vsypem. V kterém zákoně je to uvedeno? Je nějaký limit pro určení velikosti vsypové díry?

, 05.02.2008
Odpověď

Rozdíl mezi rozptylem a vsypem je takový. Rozptyl se provádí rozprášením zpopelněných lidských ostatků na plochu (na trávu) rozptylové loučky. Vsyp se provádí uložením popela smíšeného ze zemí do vyhloubené jamky na louce vsypu. Jamky jsou evidovány šachovnicovým způsobem a je možno i v budoucnu přesně najít místo vsypu. Tak lze do stejného místa uložit ještě další zpopelněné ostatky. Jamka má průměr asi 20 cm a hloubku 50 až 70 cm. Žádný zákon tyto rozměry nestanovuje, vychází se z praxe používané na pohřebištích a doporučované Společnosti přátel žehu, jako velkého propagátora tohoto způsobu ukládání zpopelněných ostatků.

Julius Mlčoch , 08.02.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference