Poradna: Prosila bych o informace, jakým způsobem darovat své

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, prosila bych o informace, jakým způsobem darovat své ostatky po mé smrti. Měla bych zájem o darování mých ostatků k lékařským účelům, např. pro VŠ, výzkumné ústavy atd. Děkuji a jsem s pozdravem p. Šedivá.

, 15.12.2007
Odpověď

Své tělo můžete po smrti věnovat nejlépe některé lékařské fakultě. Protože však neznám požadavky jednotlivých univerzit, budete se muset obrátit přímo na tyto instituce. V Praze je to Univerzita Karlova, v Brně Masarykova univerzita, v Olomouci Palackého univerzita, V Plzni lékařská fakulta, v Hradci Králové Lékařská fakulta. Bližší spojení bohužel neznám, ale jsou uvedena na internetových stránkách. Na takovýto dotaz již dříve odpovídal a od tazatele jsem se později dozvěděl, že antomické ústavy lékařských fakult mají dostatek lidských pozůstatků k výuce a vědecké práci. Jsem přesvědčen, že Vaše snaha nebude přijata.

Julius Mlčoch , 18.12.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference