Poradna: Prosím o radu.Před 2 týdny zemřel tatínek.Dnes jsme

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den.Prosím o radu.Před 2 týdny zemřel tatínek.Dnes jsme vyzvedli urnu s popelem a zpomněli si,že měl zlaté zuby.Nevíte,prosím,co se s nimi stalo?Nemohou být v té urně?Děkuji.

Ústí nad Labem , Ústí nad Labem , 14.11.2010
Odpověď

Kremační proces zubní náhrady z drahých kovů znehodnotí. Proto zákon č. 256/2001 ve své novele č. 67/2006 zmínku o slitcích ze zubních náhrad vypustil. Po proběhlé kremaci se zpopelněné ostatky upravují a při tom jsou z nich odstraněny všechny kovové předměty (spony, hřebíky, různé slitky, pozůstatky po implantátech,kloubní náhrady a pod.). Tyto kovové části pak krematorium likviduje, nejčastěji převezením do sběrných surovin. V urně jsou pouze čisté zpopelněné ostatky, takže zubní náhrady v urně určitě nehledejte.

Julius Mlčoch , 14.11.2010

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference