Poradna: Rád bych znal Vaši zkušenost s používáním rakví z tvrdých

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, rád bych znal Vaši zkušenost s používáním rakví z tvrdých dřev pro pohřbívání do země. Při objednávání pohřbu mi bylo sděleno že dubová rakev v zemi nezetlí a že tělo zemřelého tak zůstane prakticky nerozloženo desítky let. Šlo o to že se mi líbil konkrétní design konkrétní rakve, který odpovídal naturelu zemřelého. Věc jsem vyřešil dubovou rakví pohřbenou do hloubky 220 cm, aby tedy nevznikla nutnost při případných dalších pohřbech do téhož hrobu provádět výkop až do hloubky pohřbení dubové rakve, ale aby i při novém pohřbení byla zachována hloubka pohřbení dle zákona. Rád bych znal názor odborníka. Děkuji za odpověď, děkuji za existenci této poradny a těchto stránek a zůstávám s projevem dokonalé úcty.

Přimda , 09.01.2011
Odpověď

S názorem provozovatele pohřebiště, že lidské ostatky pohřbené v rakvi z tvrdého dřeva do hrobu tlejí déle musím souhlasit. Praxe to jednoznačně prokázala. Na rozklad lidských ostatků pohřbených v hrobě působí jednak bakterie obsažené v těle, dále přístup kyslíku a v neposlední řadě také bakterie ze zeminy, která po rozpadu rakve se dostane do styku s ostatky. Tvrdé dřevo vydrží v zemi poměrně dlouhou dobu v dobrém stavu, nerozpadne se, a tím je znemožněn přístup bakterií ze země a tlecí doba se prodlužuje. Proto provozovatelé pohřebišť neradi pohřbívají do hrobu v rakvi z tvrdého dřeva. Rozhodnutí o hlubším pohřbení, pokud je to možné, je správné a umožní další pohřbení i v stanovené tlecí době a v tomto případě i po stanovené tlecí době.

Julius Mlčoch , 15.01.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference