Poradna: rada bych se zeptala. Byla jsem navštivit zesnulou

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, rada bych se zeptala. Byla jsem navštivit zesnulou babičku a místo náhrobku jsem našla pouze díru v zemi. Kdyz jsem se tázala výše, na správě, bylo mi řečeno že by ten hrob měl být fyzicky na místě, protože jakýkoli přesun se musí hlásit. Jestli ještě není možné že se danný úsek rekonstruuje.Což tak není protože v uličce chybí poude jeden hrob. Na správě mi víc říct nemohli a abych řekla pravdu tak z toho jsem už docela zoufalá a nevím kam se obrátit.Nikdo v rodině nic neví, a jak jsem již řekla, dle správy, by hrob měl být na místě. Není ani problém s placením nájemného, ten byl předplacen na 11 let dopředu. Tak už vážně nevím, nedokážu si ani předtsavit tu situaci jak je možno že někdo prostě přijde s krumpáčem na hřbitov a vykope urnu a odnese ji i s náhrobní deskou..

Praha 6 , Praha 6 , 29.11.2008
Odpověď

O tom co se děje na hřbitově by vždy měla vědět správa hřbitova. Pokud Vám nejsou schopni vysvětlit Vámi popsanou skutečnost, provedl někdo zásah do hrobového místa bez jejich vědomí, a pokud jste nájemcem hrobového místa Vy, tak i bez Vašeho povolení. To zakládá skutkovou podstatu trestného činu Hanobení lidských ostatků podle §202a Trestního zákona. Pokud nejste nájemcem hrobového místa, spojte se s ním a podejte trestní oznámení na neznámého pachatele na Policii ČR.

Julius Mlčoch , 07.12.2008Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference