Poradna: Ráda bych Vás touto cestou požadala o radu ohledně

Sekce: Ostatní

Otázka:

Ráda bych Vás touto cestou požadala o radu ohledně provozování služeb na pohřebišti. Může město jako provozovatel pohřebiště omezit podnikání kamenických firem.Na našem hřbitově působí několik kamenických firem, což vytváří konkurenční prostředí. Jedna z těchto firem se na nás obrátila se stížností, že na hřbitově působí firmy nekamenické. Mají živnost. list na stavební práce a ve skutečnosti pouze na hřbitově sestavují pomníky(kamenickou práci si nechají dělat subdodavatelsky). Tyto firmy si najali lidé ne město. Musí manipulaci s pomníkem, hrobem ... provádět kamenická firma? Můžeme ve hřbitobvním řádu nařídit odbornost firem, které služby provádějí? Děkuji za odpověď. S pozdravem

, 06.05.2008
Odpověď

1. Město jako provozovatel pohřebiště nemůže jakkoli omezit jakékoliv podnikání na veřejném pohřebišti, protože, by se dostalo do rozporu se zákonem na ochranu hospodářské soutěže. 2. Pokud to mají uvedeno v Řádu veřejného pohřebiště /doplnit/ mohou požadovat, aby podnikající subjekt pracoval na veřejném pohřebišti jen s jeho souhlasem a po předložení živnostenského oprávnění pro tu kterou činnost, případně zakázku-objednávku občana. Může určit hospodaření s odpady a další povinnosti podnikatele. 3. Nesmí propagovat, nebo distribuovat nabídku, některých s firem na veřejném pohřebišti podnikajících z titulu svého monopolního postavení. Musí umožnit propagaci všem za stejných podmínek a to i za poplatek třeba na veřejné tabuli pohřebiště. 4. Stavba pomníku je řemeslná živnost ve smyslu zák.455/1991 Sb. živnostenský zákon a jeho přílohy č.1. část A skupina 1O6 - zpracování kamene včetně montáže dílů. Držitel jiných živnostenských oprávnění nemůže tuto činnost provádět, bez živnostenského listu na tuto činnost. Zde je možná kontrola a opatření ze strany provozovatele veřejného pohřebiště. Jde o zjevné porušení zákona 455/1991 Sb. 5.Provozovatel nemůže nařídit odbornost firem provádějící práce na veřejném pohřebišti. Je to věcí výše uvedeného zákona. Může ale také dát podnět na živnostenský úřad ve věci porušování ustanovení živnostenského zákona.

, 14.05.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference