Poradna: Reklama v pohřebnictví. Chci se Vás zeptat, jestli

Sekce: Ostatní

Otázka:

Reklama v pohřebnictví. Chci se Vás zeptat, jestli je možné uvádět na smutečním oznámení (parte) název a adresu pohřební služby, která pohřeb dělá. Třeba jen dole pod rámečkem. Viděl jsem to na několika partech a je to jistý identifikátor. Prý to není možné a tak se ptám proč? Proč nemám vědět kdo pohřeb zařizuje ve městě, kde je více firem. Prý ani vývěsní skříňka pohřební služby nesmí být označená, jaká pohřební službě patří. Viděl jsem označené skříňky i parte s firmou i neoznačené skříňky a parte bez firmy. Ale na různých místech v republice. Ty neoznačené většinou tam, kde pohřební služba byla sama na určitý region. Jak to tedy je? Děkuji za odpověď Pavel Menšík

Kunčice pod Ondřejníkem , 31.08.2007
Odpověď

Reklama v pohřebnictví je regulována Zákonem o reklamě. V §6a se uvádí, že je zakázáno pohřební službě uplatňovat jakékoliv formy reklamy v souvislosti s oznamováním úmrtí. Již několikrát jsem vysvětloval, že parte není oznámení o úmrtí, ale o konání pohřbu. Tvůrce zákona oznámením o úmrtí měl na mysli, oznámení zdravotnického zařízení rodině, že došlo k úmrtí a mají se dostavit k převzetí osobních věcí a vyřízení všeho potřebného. Stávalo se, že toto oznámení neposílalo zdravotnické zařízení, ale rovnou pohřební služba a tím, že se mají rovnou dostavit k nim na projednání pohřbu. Takovýto zásah do rozhodování pozůstalých, ve výběru pohřební služby je nepřípustný. V okamžiku vydání parte je již pozůstalý rozhodnut a pohřeb u jím vybrané pohřební služby je objednán a tudíž nejde o nezákonný zásah do rozhodování o výběru pohřební služby. Naopak uvedením jména pohřební služby pod celým textem parte, je z mého pohledu žádoucí a to proto, aby jak uvádíte jste mohl objednat třeba smuteční vazbu a navíc si po pohřbu sám zhodnotit, zda uvedená pohřební služba se zhostila všech svých povinností dobře. Vím o tom, že jsou pohřební služby, které se bojí z důvodu zákona reklamě svou firmu na parte uvést. Myslím, že jsou to zbytečné obavy.

Julius Mlčoch , 13.09.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference