Poradna: tragicky mi zahynul přítel, který měl prakticky pouze

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, tragicky mi zahynul přítel, který měl prakticky pouze sestru jako jedinou žijící příbuznou. Problém však nastal v tom, že samozřejmě jsem já jako jeho přítelkyně obstarávala věci ohledně pohřbu, protože sestra se k tomu nemá a nekomunikuje. Potud by to bylo vše v pořádku, nicméně problém mám v tom, kdo obdrží úmrtní list mého přítele. Na matrice mi řekli, že jej dají pouze přímému příbuznému, tj. jeho sestře. Já ale vím, že ona mi jej nevydá, a ani s plnou mocí to nevypadá dobře. Já právě úmrtní list potřebuji, protože přítel měl pojistky a je potřeba vyřešit také tyto záležitosti. Na Vašich stránkách píšete, že matrika posílá do jednoho měsíce úmrtní list objednavateli pohřbu. Kde je tedy pravda? Děkuji za informaci Petra Jeleńová

, 24.05.2009
Odpověď

Matrika skutečně vydá nebo posílá úmrtní list jen přímému příbuznému zemřelého. Pro potřeby vyřízení náležitostí spojených s úmrtím vydá matrika výpis z matriky úmrtí. Viz ustanovení §8 odst. 5 zákona č. 301/2000Sb o matrikách. (5) Matriční úřad, úřad s rozšířenou působností nebo krajský úřad vydá potvrzení o údajích uváděných ve sbírce listin, kterou vede nebo uchovává, je-li osvědčen právní zájem a nelze-li údaj zjistit z matriční knihy, popřípadě je vznesena námitka o správnosti zápisu v matriční knize.

Julius Mlčoch , 01.06.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference