Poradna: Tuto neděli nám v Itálii zahynula dcera při dopravní

Sekce: Ostatní

Otázka:

Tuto neděli nám v Itálii zahynula dcera při dopravní nehodě, kterou zavinila řidička vozu, kde byla jako spolujezdec. Začali se nám hlásit nějací advokáti z Itálie, že podle italských zákonů má celá naše rodina nárok na odškodnění z italské strany a že jim máme dát mandát k tomu, aby to vyřídili s tím, že nás to nebude nic stát. Nám to dceru nenahradí, ale zůstaly po ní dvě malé děti a těm se bude každá koruna hodit. Nemám z tohoto jednání ale dobrý pocit a minimálně 2x už mi podali nepravdivou informaci, jak jsem zjistil ověřením z jiného zdroje. Kde bych se dověděl, zda je opravdu možnost odškodnění z italské strany? Příčinou byl zřejmě mikrospánek řidičky a přecenění vlastních možností a pokud je nám známo, zatím nepadlo žádné obvinění. Máme se obrátit na české právníky nebo na koho? Děkuji za jakoukoli odpověď. Se žalem B. Tremčinský

Praha , Praha 1 , 31.08.2007
Odpověď

Je správné, že jste v jednání s cizími subjekty opatrný. Já osobně nevím, jaký zákon by toto v Itálii upravoval. Mohu Vám ale potvrdit, že při zajišťování převozu zemřelého z Itálie se nám najednou přihlásil jakýsi advokát a zaplatil veškeré poplatky tamní pohřební službě. Ještě se nám to nestalo a tak čekám, co se bude dále dít a odkud se kdo ozve. Převoz však hradí pojišťovna, tak bude muset případně jednat s ní. Je nám to také podezřelé. Vám bych radil spojit se s právníkem a nic nedělat bez jeho vědomí. Možná by bylo dobré kontaktovat naší ambasádu v Itálii a na toto se jich zeptat. Oni přece jen znají více z tamních právních předpisů. V každém případě však buďte opatrní ve vydání nějakého pověření.

Julius Mlčoch , 13.09.2007Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference