Poradna: Úmrtí cizince v ČR. Prosím o odpověď na několik otázek. Občan

Sekce: Ostatní

Otázka:

Úmrtí cizince v ČR. Prosím o odpověď na několik otázek. Občan SR zemřel v Praze. Policie dnes (v pátek)oznámila úmrtí jeho rodičům žijícím v SR.Rodiče jsou staří a nemocní, proto veškeré záležitosti bude vyřizovat bratr zemřelého, který žije v ČR. Velvyslanectví ani policie přes víkend nepracují. Rodiče chtějí pohřeb na Slovensku. 1. Nevíme co to obnáší - co je naší povinností: ohledání, pitva -kdo to určí? 2. Jestli je možno mrtvého zpopelnit v Praze? A pak převést popel na Slovensko. 3. Převoz rakve pohřební službou - co k tomu potřebujeme? 4. Zda převoz nebo část nákladů hradí Slovenská pojišťovna a na koho se na Slovensku obrátit. Prosím o odpověď.

ČR - Ostrava , 22.06.2007
Odpověď

Na otázku 1. - Nevím, kde a jak dotyčný zemřel, ale protože píšete, že o úmrtí informovala Policie ČR, tak věřím, že úmrtí bylo nahlášeno zdravotnickému zařízení a lékař provedl ohledání zemřelého a stanovil příčinu smrti. Ten také rozhodne o tom, zda bude provedena pitva či nikoliv. Na otázku č. 2 - Samozřejmě že je možno zemřelého zpopelnit v Praze a urnu se zpopelněnými ostatky poté převést na Slovensko a uložit na hřbitově. V tomto případě je nutno kontaktovat některou pohřební službu v Praze a zařídit zpopelnění. Na otázku č. 3 - Převoz rakve s lidskými ostatky musí provést pohřební služba. Máte asi na mysli, že bude zesnulý převezen na Slovensko a tam pohřben buď do hrobu nebo zpopelněn. V tom případě ale doporučuji, kontaktovat pohřební službu v místě, kde bude pohřeb probíhat a sní domluvit jak pohřeb tak převoz zesnulého. Pohřební služba přijede již s konečnou rakví ve které bude pohřben a upravenou podle předpisů pro mezinárodní převoz. Na otázku č. 4 - Zda bude náklady nebo jejich část platit pojišťovna záleží na tom jaké bylo sjednáno pojištění zemřelou osobou. Na toto nedokážu odpovědět přesně. Musíte zjistit zda bylo uzavřeno cestovní pojištění a co obsahuje pojistná smlouva.

Julius Mlčoch , 28.06.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference