Poradna: Určuje vlastnictví hřbitova provozovatele ????

Sekce: Ostatní

Otázka:

V obci Jeřice je místní hřbitov, který je ve vlastnictví Katolické církve. Ve středu hřbitova je kostel sv. Máří Magdaleny rovněž ve vlastnictví Katolické církve. Podle zákona o pohřebnictví určuje vlastnictví prvozovatel ?Do současné doby se ohřbitov starřala obec Jeřice. WEvidence hrobových míst, vybírání polatků za hrobová místa, a veškerouý údržbu pohřebiště. Je to správné ???? Má být provozovatelem Církev, nebo obec a jak zajistit tyto záležitost při provozování hřbitova obcí. Děkuji za vyjádření.

V Jeřicích od narození (1933 doposud) , České Budějovice , 19.10.2011
Odpověď

Vlastnický vztah k pozemkům, na kterých je pohřebiště nemůže určovat provozovatel. To je dáno zápisem v katastrálním úřadě. V ČR je hodně hřbitovů, které jsou ve vlastnictví církve. V padesátých letech stát odejmul církvi právo provozovat pohřebiště, ale vlastnictví pozemků a majetku na pohřebištích zůstalo zachováno církvi. Zákon 256/2001Sb. stanovil, že provozovatelem pohřebiště je obec nebo registrovaná církev. Tím se vrátilo církvím právo provozovat pohřebiště v případě, že jsou pozemky na kterých pohřebiště je ve vlastnictví církve. Církev měla na povinnost písemně oznámit obci, že bude nadále provozovat pohřebiště sama v termínu do 6 měsíců od účinnosti zákona. Pokud tak neučinila, tak to může učinit až po uplynutí 10let od účinnosti zákona. A to je od letošního roku dále. Pokud tak církev neučiní je nadále provozovatelem obec se všemi povinnostmi z toho vyplývajícími.

Julius Mlčoch , 26.10.2011

Firmy z tohoto regionu:

Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference