Poradna: V již zodpovězených dotazech jsem se dočetla, že do

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, v již zodpovězených dotazech jsem se dočetla, že do rakve se nemusí dávat zinková vložka v případě uložení do hrobu, do hrobky však ano. Chtěla bych se zeptat, zda je možné uložit do hrobu celozinkovou nebo ocelovou rakev a zda jsou v nějakém zákoně nebo vyhlášce uvedeny minimální nebo maximální rozměry rakve, případně zinkové vložky do dřevěných rakví. Děkuji

Ostrava , Ostrava-město , 22.02.2008
Odpověď

Zákon č.256/2001Sb. v §19 odst.(2), písm. a) stanovuje, že druhy rakví pro ukládání do hrobu stanoví provozovatel pohřebiště v Řádu pohřebiště. Podmínka zinkové vložky ve spodním dílu celodubové rakve je skutečně zákonem stanovena jen pro pohřbívání do hrobky. Provozovatel pohřebiště může stanovit určité podmínky, za kterých je nutno použít zinkovou vložku i při pohřbívání do hrobu. Celokovovou rakev pro pohřbení do hrobu nedoporučuji, protože brání - zpomaluje, normální rozklad lidských ostatků. Obecně platí, že rakev by se měla rozpadnout v tlecí době stanovené v řádu pohřebiště, která ale nesmí být kratší jak 10 let. Minimální a maximální rozměry rakve v žádném zákoně stanoveny nejsou. Vychází se z praxe a výrobci dodávají rakve od 80cm až po 215 cm. Zinková vložka je vyráběna vždy pro konkrétní typ rakve a proto nelze opět obecně stanovit její velikost.

Julius Mlčoch , 27.02.2008

Firmy z tohoto regionu:

kostel Životice u Nového Jičína

Sekce: Obřadní síně, Město: Životice


Smuteční síň Příbor

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbor


Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice


kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference