Poradna: V letos lednu mi zemřel tatínek, dle jeho přání jsme

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, v letos lednu mi zemřel tatínek, dle jeho přání jsme ho pohřbili do země do rodinného hrobu. Při první návštěvě hřbitova po pohřbu jsem si všimla, že máme na hrobě urnu s cizími ostatky, která tam v době pohřbu nebyla. Na urně bylo jasně zřetelné jméno, datum narození a úmrtí. Informovala jsem hřbitovní správu a policii a doufala, že urna přemístěna pravděpodobně nějakým vandalem, se dostane na původní místo. Ze hřbitovní správy dokonce telefonovali zpět, že již je vše v pořádku. Týden po tomto nahlášení jsem šla opět na hřbitov a k mému zděšení urna již sice nebyla na našem hrobě, ale asi pouze o tři metry dále ležela rozbitá u kontejneru na odpadky, pouze víko se ztratilo, asi by se mohlo někomu hodit. Nemohu uvěřit tomu, že je něco takového možné. Lze si někde stěžovat? Byl to člověk, kterého jsem neznala, ale určitě má příbuzné, kteří jeho urnu hledají. Je možné nějakým způsobem je kontaktovat a oznámit jim, co se stalo? Děkuji za odpověd Mgr. Iveta Kišová

, 25.02.2008
Odpověď

Odpověď by vám měl dát především provozovatel pohřebiště. Ten je ze zákona odpovědný za vše co se na pohřebišti děje. Také asi zná osud urny se zpopelněnými ostatky, které jste našla na hrobě Vašeho tatínka. Víko z urny se nedá k ničemu použít. Je to plastová placka, která se k vlastní urně lepí, takže při otevření urny dojde k jejímu znehodnocení. Se zpopelněnými ostatky pravděpodobně manipuloval zaměstnanec provozovatele pohřebiště a jen oni Vám mohou zodpovědně říci co se s nimi stalo. Pokud byl porušen zákon obraťte se na Obecní úřad, ten je ze zákona odpovědný za provoz pohřebiště.

Julius Mlčoch , 29.02.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference