Poradna: Výkop sousedního hrobu

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. U sousedního hrobu prováděli výkop zeminy a připravovali ho na pohřeb. K uložení zeminy použily cely nás hrob, nad kterým udělali bednění. K hrobu jsme neměli z žádné strany přístup a věci, které jsme na hrobě měli, nandali za hrob. Nikdo nás předem neinformoval, že takto budou postupovat. Zjistili jsme to, až když jsme přišli hrob připravit na velikonoční svátky. Chci se zeptat, jestli k tomuto postupu mají oprávněni bez toho, aby o tom věděl majitel hrobu. A dále zda manipulace s věcmi z hrobu není protiprávní, když k tomu nemají souhlas majitele. Děkuji za odpověď.

, Pelhřimov , 17.04.2017
Odpověď

Zákon 256/2001Sb. nestanoví přesně jak postupovat při výkopu hrobu. Tyto podmínky a povinnost strpět tuto činnost na sousedním hrobu má stanovit provozovatel pohřebiště v Řádu pohřebiště a v nájemní smlouvě na hrobové místo. Bohužel
tyto dokumenty k z tohoto pohřebiště neznám, takže Vám nemohu plnohodnotně odpovědět.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Pacov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Pelhřimov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Havlíčkův Brod

Sekce: Obřadní síně, Město: Havlíčkův Brod


Obřadní síň Horní Cerekev

Sekce: Obřadní síně, Město: Horní Cerekev


Obřadní síň Nové Město na Moravě

Sekce: Obřadní síně, Město: Nové Město na Moravě


Vosička Pavel - pohřební služba Chotěboř

Sekce: Pohřební služba, Město: Chotěboř
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference