Poradna: Vymáhaní za pohřební záležitosti

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, zemřel mi strýc,který má dvě děti.Pohřební služba děti nedohledala a tak jsem musel zaplatit převoz zemřelého a pohřební náležitosti.Niní se děti dohledaly,můžu pěníze vymáhat po dětech,ikdyž se s otcem nestýkaly a jak? Děkuji s pozdravem

Prachaticko , 21.10.2012
Odpověď

Peníze za pohřeb můžete vymáhat po dědicích. Pokud tedy děti budou opravdu dědit (což se nemusí stát, mohou dědictví např. odmítnout či mohou být vyděděny), tak se úhrady pohřbu můžete domáhat po nich. Stejně tak i po komkoliv jiném, kdo by dědil. Domáhat se peněz můžete i žalobou.

Marta Ptáčková , 11.11.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference