Poradna: Z historických důvodů pátrám po spisovateli Františku

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, z historických důvodů pátrám po spisovateli Františku Serafínském Procházkovi, který se narodil 15.1.1861 a naposledy (za první republiky) bydlel v Praze II., na Rašínovém nábřeží. Jaká byla tehdy spádovost resp. rajonizace pohřbívání? Můžete mi poradit? Děkuji ZK

Praha , Praha 1 , 26.11.2009
Odpověď

. Je mi velice líto ale na tento dotaz neumím odpovědět. V období prvé republiky působilo v Praze vedle Pohřebního ústavu hl. m. Prahy ještě 18 dalších pohřebních služeb. Těžko si představit, že by tehdejší úřady souhlasily s nějakou rajonizací. Pokud byl některý hřbitov více v oblibě a jiný ne, tak to bylo na vůli občanů Prahy. Žádné dokumenty o rozdělení spádových oblastí jsem nikde nenašel, a jsem přesvědčen, že ani neexistovaly. Zbývá jediné a to zjistit alespoň rok úmrtí spisovatele a potom projít jednotlivé správy hřbitovů a pátrat ve starých matrikách k hrobovým místům. Přeji Vám v tomto nelehkém pátrání úspěch.

Julius Mlčoch , 05.12.2009Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference