Poradna: Zajímalo by mě, co všechno si může člověk zařídit před

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, zajímalo by mě, co všechno si může člověk zařídit před svou plánovanou smrtí, aby ulehčil pozůstalým. Může si například sebevrah nebo umírající těžce nemocný člověk sepsat, jak by chtěl aby vypadal jeho pohřeb, popřípadě uhradit nějaké částky? Vím že tento dotaz vypadá divně ale chtěla bych mít před smrtí vyřízeno co nejvíce formalit...

Plzeň , Plzeň-jih , 07.09.2007
Odpověď

Toto je velice problematická otázka. V ČR zatím není instituce (pojišťovna), která by takovýto produkt nabízela. Vím o jedné, která to již delší dobu chystá, ale zatím to není v nabídce. Pochopitelně si můžete sestavit svou představu, jak by mělo vypadat poslední rozloučení. Jakou si přejete rakev, co by jste si přál zahrát jaké květinové dary apod. můžete toto projednat s pozůstalými a třeba vše projednat s pohřební službou. To všechno lze. Problém je v tom, že pohřební služba od Vás nemůže přijmout peníze, protože je nemůže dát do svého účetnictví na stranu výnosů. Takže vše si můžete projednat a vyjádřit své přání, ale musíte spoléhat na své pozůstalé, že Vaše peníze použijí na pohřeb a Vaše poslední přání splní.

Julius Mlčoch , 13.09.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference