Poradna: zemřela mi maminka - jsem dcera (jediná pozůstalá). Maminka

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, zemřela mi maminka - jsem dcera (jediná pozůstalá). Maminka měla v nájmu byt OKD který mám vyklidit a dát do původního stavu. Nicméně byt je stále zapečetěn a klíče jsou zadrženy Policií ČR. Mám samozřejmě náhradní ale jelikož se uzavření vyšetřování táhne již 4 měsíce (ačkoliv maminka bydlela sama a zemřela přirozenou smrtí) tak by mě zajímalo jestli do bytu můžu jít a dát vše do původního stavu. Bylo mi řečeno že je to na mě, já ale nechci abych měla problém s Policií kvůli porušeným pečetím. Další otázkou zůstává zda budu povinna hradit dlužný nájem i přes to, že mi není umožněn vstup do bytu. Jsem samoživitelka s dítětem a není v mých možnostech hradit nájem půl roku zpětně... Předem moc děkuji za odpověď...

Ostrava , Ostrava-město , 25.11.2007
Odpověď

Zapečetění bytu je neodkladné opatření, které se zpravidla dělá proto, aby před soupisem věcí nacházejících se v bytě nemohl nikdo do bytu vniknout, aniž by se na to přišlo. Soupis věcí by samozřejmě měl proběhnout co nejdříve, aby byt nebyl takto blokován. Není totiž účelem zapečetění, aby nebylo možno byt a věci v něm užívat. Nevím proto, proč je Váš byt zapečetěn tak dlouho. Jistě to není standardní postup. Doporučoval bych proto, abyste se obrátila na notáře, který Vaše dědické řízení vede s dotazem, proč to trvá tak dlouho, s tím, že pokud neučiní nápravu, budete na soudě požadovat, aby byl úkony v dědickém řízení, pro zbytečné průtahy, pověřen jiný notář. V případě, že byste musela platit i nájem, ačkoliv byt nemůžete užívat, přicházelo by v případě, že notář porušil své povinnosti, v úvahu požadovat náhradu škody.

Jiří Švehla , 22.12.2007

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice


Malá obřadní síň Slezská Ostrava

Sekce: Obřadní síně, Město: Slezská Ostrava


Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice


Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka


kostel Životice u Nového Jičína

Sekce: Obřadní síně, Město: Životice


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


Smuteční síň Příbor

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbor


kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference