Poradna: Zemřela nám babička v Pardubicích a my jsme to náhodou

Sekce: Ostatní

Otázka:

Zemřela nám babička v Pardubicích a my jsme to náhodou zjistili až když ji Magistrát dal zpopelnit 14 dni po smrti. Bylo nám řečeno, že nemohli najít a kontaktovat příbuzné a že policie to nevyšetřovala protože to už zákonné není v její kompetenci. Jaký postup předpisuje zákon v podobné situaci?

New York , 18.06.2007
Odpověď

Odpověď na tento dotaz je stejná jako v dotazu pani Leskourové. Opět vše proběhlo podle ustanovení zákona č. 256/2001 Sb. Pro úplnost to zopakuji: podle zákona č. 256/2001 Sb. ta organizace u které je zemřelý uložen, má povinnost oznámit Obecnímu úřadu v jehož obvodě došlo k úmrtí, že uplynula doba 96 hodin od úmrtí a nebyl objednán pohřeb. Obecní úřad pak má povinnost zajistit pohřbení na své náklady. Pokud nebyla smrt zaviněna třetí osobou a tudíž není podezření na trestný čin, tak toto úmrtí policie nešetří.

Julius Mlčoch , 26.06.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference