Poradna: Chtěl bych se zeptat na Váš názor. Lékař provádějící

Sekce: Pitva

Otázka:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na Váš názor. Lékař provádějící prohlídku zemřelého nařídil provedení zdravotní pitvy. Pohřební služby ovšem odmítají uskutečnit převoz mrtvého na oddělení soudního lékařství s tím, že jim za tento úkon pojišťovna nehradí všechny náklady. Pitva tak zřejmě nebude provedena. Je to správný postup a jak tuto věc řešit? Děkuji za odpověď.

, 24.07.2008
Odpověď

O provedení zdravotní pitvy rozhoduje lékař. Ten je také povinen zajistit převoz na pitvu. Kromě pohřební služby může převoz zajistit také zdravotní převozní služba. Pokud lékař netrval na provedení zdravotní pitvy, tak mu byla příčina smrti známa. Skutečnost, že pohřební služby odmítaly provádět převoz vycházela z toho, že Ministerstvo zdravotnictví odmítlo platit náklady s převozem na pitvu spojené. Myslím však, že v současné době je již tento problém vyřešen.

Julius Mlčoch , 12.08.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pitva
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference