Poradna: mám dotaz, na který nikde nemůžu najít odpověď. Chtěla

Sekce: Pitva

Otázka:

Dobrý den, mám dotaz, na který nikde nemůžu najít odpověď. Chtěla bych vědět, zda lékař je povinen informavat pozůstalé o tom, že bude provedena pitva, aby se mohli vyjádřit, zda s ní souhlasí? Nebo je to jen otázkou přístupu lékaře..za odpověď Vám moc děkuji, s pozdravem Petra Z.

, 22.11.2006
Odpověď

O tom, zda bude provedena pitva zemřelého, rozhoduje lékař, který provádí ohledání zemřelého, a stanovuje příčinu smrti. Pokud není jednoznačně příčina smrti známa, nebo má jakékoliv pochybnosti, tak nařídí zdravotní pitvu. Zdravotními předpisy jsou stanoveny případy úmrtí, kdy vždy musí být provedena pitva. Např. úmrtí při porodu, děti a mladiství, smrt v souvislosti s pracovním úrazem, a podobně. Pokud lékař má podezření na úmrtí zaviněné třetí osobou, tak má povinost oznámit své podezření Policii ČR, a ta nařídí soudní pitvu, která taká musí ze zákona být provedena. Možnost pozůstalého ovlivnit rozhodnutí lékaře, aby od pitvy upustil, je možné jen tehdy, pokud lékař má jistotu o příčině smrti.

Julius Mlčoch , 22.11.2006+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pitva
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference