Poradna: měl jsem možnost zhlédnout video,na které jsem si

Sekce: Pitva

Otázka:

Dobrý den, měl jsem možnost zhlédnout video,na které jsem si našel odkaz http://cafe.loveme.cz/video/pitva-cloveka-na-videu-jen-pro-silne-zaludky/ Nejsem žádný budoucí medik,pouhý laik.Takže Vás jistě nepřekvapí,když Vám napíši,že jsem zhrozen z toho co jsem zde viděl.Čeká to asi každého z nás,ale mě zajímá jediné,je možnost toho,aby mně či mé rodinné příslušníky někdo rozřezávával jako "brávka" na zabíjačce?Chápu,že medicína potřebuje někde získávat nové a nové informace a že zrovna mě to může být jedno,ale já sám to neberu zrovna dobře,když vidím jak se s mojí tělesnou schránkou bude zacházet.

moravskoslezský kraj , 20.05.2009
Odpověď

Neviděl jsem Vámi uváděné video, takže ani nemohu posoudit jak a co je tam netočeno. Pitva slouží především k stanovení příčiny smrti. Z Vašeho dotazu mi připadá, že to nebyla natočena normální pitva, ale nějaký horor. Při pitvě samozřejmě musí dojít k otevření těla zemřelého ale pitvající lékař pracuje jen s těmi orgány, ze kterých lze zjistit příčinu smrti. Všechny orgány jsou pak vráceny zpět a tělo je odborně uzavřeno. Pitva se neprovádí ve všech případech úmrtí, takže se někdy v budoucnu jí nemusíte obávat.

Julius Mlčoch , 01.06.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pitva
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference