Poradna: Nevlastni otec mel tragickou nehodu a byla narizena

Sekce: Pitva

Otázka:

Dobry den.Nevlastni otec mel tragickou nehodu a byla narizena pitva.Chtela jsem se zeptat proc davaji telo zesnuleho do nejakeho pruhledneho pytle necim napusteneho.Proc nechteli telo ukazat?Byla provedena kremace.Dekuji za odpoved

CR , 19.03.2009
Odpověď

Nevím samozřejmě jaká tragická nehoda byla příčinou smrti Vašeho nevlastního otce. Pokud to byla havárie při které došlo ke značnému poškození těla zemřelého, tak v takovém případě je vystavení zemřelého zakázáno zákonem. K převozu zemřelých, na pitvu nebo do prostoru k uložení se používají specielní plastové vaky na zemřelé. Tento vak není ničím napuštěn, jen musí zajistit těsnost proti úniku tělních tekutin. Tyto vaky se používají běžně k převozům, když ještě není vybrána objednatelem pohřbení konečná rakev, do které je pak zemřelý uložen a v níž je pohřben.

Julius Mlčoch , 04.04.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pitva
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference