Poradna: Pitevný protokol

Sekce: Pitva

Otázka:

Dobrý deň, chcem sa opýtať, nakoľko u nás to funguje obdobne ako v Čechách, kde má človek možnosť nazrieť aspoň do pitevného protokolu, ak dotyčný blízky spáchal samovraždu doma, bola mu vykonaná zákonom nariadená pitva a my sme dostali len aj to na vyžiadanie, základný výsledok pitvy, ktorý aj sami poznáme, lebo su v nom veci, ktoré sme polícii my sami povedali. Skrátka kde sa dá nazrieť do podrobného protokolu z pitvy, pretože máme isté nejasnosti a chceme vedieť, či to má vôbec šancu uspieť na súde alebo nie. U ktorého lekára v akej zdravotnej dokumentácii, pretože nevieme, na koho sa obrátiť v tejto veci. Ďakujem za radu.

Slovenská republika , 19.08.2013
Odpověď

V případě sebevraždy byla jistě nařízena soudní pitva. Pitevní protokol je uložen na pracovišti soudní patologie  a u orgánu Policie, který pitvu nařídil. Jak dalece a komu dovolí do protokolu nahlédnout Vám nedokážu stanovit. Je to předmětem vyšetřování a o všem rozhoduje vyšetřovatel a dozorující státní zástupce. Pokuste se jednat s nimi o Vašem přání.

Julius Mlčoch+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pitva
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference