Poradna: Před šesti lety 14.7.2004 mi ve věku 86 let v brněnské

Sekce: Pitva

Otázka:

Dobrý den. Před šesti lety 14.7.2004 mi ve věku 86 let v brněnské nemocnici v Bohunicích umřela babička,která měla cukrovku,nemocné srdíčko,prodělala slabou mrtvičku. Umřela kolem třetí hodiny ráno. My jsme se o jejím úmrtí dozvěděli až v 15h. odpoledne. Rozjeli jsme se do nemocnice,kde nás ujistili,že pitva URČITĚ ještě neproběhla. A pokud si ji nepřejeme a nebyl žádný problém, tak není důvod. Abychom přišli ráno. Jaké bylo mé překvapení,když jsme ráno v 8h. navštívili pitevnu,babička měla chudinka zaschlou krev pod uchem,ani se neobtěžovali ji utřít,a byla už druhý den po pitvě? Nechápala jsem,proč to té moji zlaté babulence udělali. Když jsem se zeptala,tak mi bylo řečeno,že paní doktorka chtěla ZVÁŽIT MOZEK!!! Dobrý důvod k vytažení mozku z hlavy 86 leté nemocné paní.Dodnes to moje máma nemůže zvládnout a já to nechápu. A to jsem babičku dva dny před smrtí viděla. Samé bílé puchýře v ústech ani plakat nemohla,jak byla dehydrovaná. Nikdo ji nedal ani napít. Umřela úplně vyžízněná. Je to hrozný,když se máma o ni 5 let stará a poté ji naše zdravotnictví dorazí. Chtěla bych vědět,kdy se po smrti může provést pitva,protože podle všeho to vypadá,že tu naši babičku si podali pěkně zatepla. Děkuji

Brno , Brno-město , 30.09.2010
Odpověď

Bohužel na tento dotaz nemohu kvalifikovaně odpovědět. Neznám všechny zdravotnické předpisy, které tyto postupy stanovují. Obraťte se na Občanské sdružení na ochranu pacientů, Podskalská 24, 120 00 Praha 2, Tel. 224921617. Tam Vám podají přesnější informace i poradí případný další postup.

Julius Mlčoch , 06.10.2010

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pitva
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference