Poradna: moje babička zemřela dne 5.6, ve 20h.v nemocnici Na

Sekce: Pohřebné

Otázka:

Dobrý den, moje babička zemřela dne 5.6, ve 20h.v nemocnici Na Františku. V nemocnici nám byl předán kontakt na pohřební službu Pegas, která si tělo babičky převezla k uložení. V pondělí 7.6 jsem si objednával pohřeb u Pohřebního ústavu hlavního města Prahy. Jeho zaměstnankyně před vypsáním faktury telefonicky kontaktovala pohřební službu Pegas s dotazem kolik si budou účtovat za své služby, když si od nich tělo převezou 8.6 ráno a bylo jí sdělena částka 1730 kč bez DPH za dva dny uložení těla a tuto částka mi také připsala na fakturu.Na moji námitku, že dle zákona, pokud došlo k úmrtí v nemocnici hradí tato po dobu 48 hodin od úmrtí náklady spojené s uložením lidských ostatků, mi bylo řečeno, že mi tuto částku musí na fakturu připočítat ale mohu svoji námitku projednat s p.s. Pegas a pokud mi tato částku sníží, tak mi část peněz vrátí. Fakturu jsem zaplatil, protože jinak bych nemohl pohřeb objednat. Je správný můj názor že p.s Pegas by si měla účtovat pouze uložení těla od 7.6 večer do 8.6 ráno ? Započítává se do nákladů, které po dobu prvních 48 hod.hradí nemocnice i převoz těla z nemocnice k uložení u pohř.služby ? Jakým způsobem se vypočítává poplatek za uložení těla, účtuje se po dnech nebo po hodinách ? Od koho mohu žádad rozpis služeb účtovaných p.s Pegas, u této p.s., nebo u p.s u které jsem sjednával pohřeb a které jsem platil fakturu na které byla jedna z položek poplatek p.s.Pegas ? Předem děkuji za odpověď. Ruhmann

Praha , Praha 1 , 08.06.2010
Odpověď

Kontrolou dokladů o fakturaci jsem zjistil toto: babička zemřela 5. 6. ve 20,00hodin. 48 hodin, kdy je uložení zdarma končilo 7. 6. ve 20,00 hodin. Od této chvíle již běží doba kdy si pohřební služba Pegas účtuje částku 465,-Kč za i započatý den a k tomu 800,-Kč paušální poplatek. Pohřební ústav převzal zesnulou dne 8. 6. dopoledne. Pegas tedy účtuje započatý den 7. 6. od 20,00 a započatý den 8. 6. do vydání zesnulé. Tedy 2x465 + 800,- paušální poplatek = účtovaná částka 1730.-Kč. Tuto částku za uložení Vaší zesnulé babičky účtovala pohřební služba Pegas a Pohřební ústav ji zaplatil. Rozklad, který jsem zde uvedl bude stejný jaký by Vám dala PS Pegas. Doba uložení ve zdravotnickém zařízení se počítá na hodiny, doba uložení u jiného subjektu je již účtována za i započatý den.

Julius Mlčoch , 14.06.2010Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřebné
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference