Poradna: POhřebné

Sekce: Pohřebné

Otázka:

Dobrý den, mám dotaz. Zemřela mi sestra která posledních 7 let žila v Jaroměřicích nad Rokytnou. POhřeb byl zařízen rodiči v obci Nivnice kde mají rodiče trvalé bydliště. Nemá manžela a zanechala po sobě dvě nezletilé děti. Mají rodiče právo na vyplacení pohřebného? Děkuji Vám za radu.

Nivnice okres Uherské Hradiště , 19.10.2012
Odpověď

Ano obstaravatel pohřbení má nárok na pohřebné, jak je patrné z dalšího textu

(1) Nárok na pohřebné má osoba, která vypravila pohřeb

b) osobě, která byla ke dni smrti rodičem nezaopatřeného dítěte, jestliže dítě nebo osoba uvedená v písmenu b) měly trvalý pobyt (§ 3) na území České republiky.

Julius Mlčoch , 24.10.2012







+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřebné
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference