Poradna: Pohřebné

Sekce: Pohřebné

Otázka:

Dobrý den Mám otázku jestli mám nárok na pohřebné. Zemřel mi bratr který je rozveden a jeho 18letý syn je sice vyučen ale zatím je hlášen na uřadu práce. Pohřeb jsem samozřejmě platil. Děkuji za info

Praha , Praha 1 , 16.02.2013
Odpověď

Doporučuji Vám, obrátit se na SSZ v místě bydliště, protože zákon č. 117/1995Sb. říká následující:  (2)  Po skončení  povinné školní  docházky se  do 18.  roku věkupovažuje  za   nezaopatřené  dítě  také  dítě,   které  je  vedenov evidenci úřadu práce  jako uchazeč o zaměstnání a  nemá nárok nahmotné zabezpečení uchazečů o  zaměstnání, s výjimkou případu, kdymu  hmotné zabezpečení  uchazečů  o  zaměstnání nenáleží  z důvodůuvedených v  § 14 odst.  1 písm.  d)  až f) zákona  č. 1/1991 Sb.,o zaměstnanosti, ve znění zákona č. 578/1991 Sb.tam posoudí Váš nárok a rozhodnou jak dál.

Julius Mlčoch , 17.02.2013

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřebné
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference