Poradna: pohřebné

Sekce: Pohřebné

Otázka:

Dobry den, zemrel mi otec. Byl v inv. duchodu. Matka (taktez v inv. duch.) mu pohreb vypravila. Ma diky teto skutecnosti nejaky narok na pohrebne ci neco podobneho? Vim, ze existovala souvislost s evidenci na UP, ale nevim jak je to s inv. duchodem, Dekuji za odpoved. Boura.

Tacovice , 10.06.2013
Odpověď

Bohužel nemají žádný nárok na sociální příspěvek (pohřebné). Nárok na pohřebné má osoba, která vypravila pohřeba) dítěti, které bylo ke dni smrti nezaopatřeným dítětem, nebob) osobě, která byla ke dni smrti rodičem nezaopatřeného dítěte, jestliže dítě nebo osoba uvedená v písmenu b) měly trvalý pobyt (§ 3) na území České republiky.

Julius Mlčoch , 15.06.2013







+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřebné
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference