Poradna: pohřebné

Sekce: Pohřebné

Otázka:

Prosím můžete miporadit,po zemřelé mamince jsem zařizovala pohřeb bratr mi nechce zaplatit půlku pohřebného,i když notář nám řekl,že musí zaplatit do 3 pracovních dnů bratr,už je to 1měsíc co mám dělat,děkuji Jana.P

Mikulášovice , 07.08.2013
Odpověď

Trochu jsem z Vašeho dotazu zmaten. Pohřebné je sociální dávka, kterou vyplácí stát a je vázána na nezaopatřené děti. Nevím zda do této kategorie spadáte. Asi se ale jedná o náklady pohřbu a v tom případě se tyto náklady odečítají od výše dědictví. To asi měla na mysli notářka, když bratrovi určila zaplatit polovinu nákladů. Neznám výši dědictví, ale mohla o tyto náklady snížit jeho dědický podíl. Vše znovu projednejte s notářkou. Bratr totiž nemá povinnost hradit náklady na pohřeb, ale jsou mu odečteny z výše dědického podílu..

Julius Mlčoch , 08.08.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřebné
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference