Poradna: proplacení pohřebného

Sekce: Pohřebné

Otázka:

Dobrý den. Manželovi zemřela matka, neměla žádný majetek, on je jediný syn. Žádné jiné příbuzné neměla.Zaplatil pohřebné bez obřadu. Můj dotaz je, zda má nárok na vrácení pohřebného,pokud dědictví odmítne. Děkuji.

Karlovarsko , 06.04.2013
Odpověď

Jestliže manželova maminka neměla žádný majetek, tak se nebude konat ani pozůstalostní řízení, přesněji řečeno pro nemajetnost bude zastaveno. Jinak náklady pohřbu se z dědictví odečítají, takže se o to snižuje stav majetku, který se v pozůstalostním řízení projednává. Peníze vynaložené na pohřeb se v dědickém řízení dětem nevrací.

Julius Mlčoch , 07.04.2013







+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřebné
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference