Poradna: zajímalo by mě, zda má babička nárok na pohřebné za

Sekce: Pohřebné

Otázka:

Dobrý den, zajímalo by mě, zda má babička nárok na pohřebné za zesnulého manžela. Nepochopila jsem zcela výklad zákona. Jsou tam pouze děti zesnulých? Pohřeb vypravovala babička 7.3.2008 v Hulíně a ostatky byly převezeny ke zpopelnění do Zlína. Nevím kdy přesně zpopelnění proběhlo, ani kdy si ostatky vyzvedli. Podle přání, byl děda rozprášen. Děkuji za odpověď

ČR , 08.10.2008
Odpověď

Podle zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, ve znění novely zákona č. 267/2006Sb. má nárok na pohřebné osoba, která vypravila pohřeb dítěti, které bylo ke dni smrti nezaopatřeným dítětem, nebo osobě, která byla ke dni smrti rodičem nezaopatřeného dítěte, jestliže dítě nebo osoba uvedená v písmenu b) měly trvalý pobyt na území České republiky. Babička tedy nárok na pohřebné za zesnulého manžela nemá.

, 01.03.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřebné
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference