Poradna: Chlazení

Otázka:

Dobrý den, mám dotaz vím o jedné malé pohřební službě co mám zesnulé uloženy i více než 7 dní( třeba i 9 a více) při teplotě 0 - 2 stupně. A podle Vás by po 7 dnech měla zesnulé zamrazit. To nikdo nekontroluje? A je to jen předpis pro předpis? Kdo má tyto věci na starosti? Díky

vysočina , 13.02.2013
Odpověď

Zákon č. 256/2001 Sb. o pohřebnictví stanovuje jasně, že zesnulý musí být po uplynutí jednoho týdne od stanovení smrti uložen v zařízení trvale udržujícím teplotu nižší než -10°C. pokud toto pohřební služba nedodržuje jedná se o porušení ustanovení zákona a podle §27 citovaného zákona toto porušení projednává živnostenský odbor Obecního úřadu.

Julius Mlčoch , 13.02.2013







+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřební služba
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference