Poradna: Do kdy od úmrtí se musí objednat pohřeb

Otázka:

Dodrý den, Ráda by se zeptala, jestli je nějaká lhůta do kdy od úmrtí (v nemocnici) se musí objednat a zařídit pohřeb. Rodina zemřelého žije na Novém Zélandu, nevědí, kdy se jim podaří přiletět. Za odpověď vřele děkuji

Praha , Praha 1 , 13.02.2012
Odpověď

Náš zákon stanovuje lhůtu do kdy má být objednáno pohřbení ta je 96 hodin. Pokud v této lhůtě nikdo neobjedná pohřbení, ani o to neprojeví zájem, oznámí tuto skutečnost ten u koho je zemřelý uložen Obecnímu úřadu v jehož obvodu k úmrtí došlo a pohřbení zajistí Obecní úřad. V případě, na který se ptáte, by měla rodina, pokud chce přiletět na pohřeb a zúčastnit se ho, dát toto pohřební službě jasně na srozuměnou, případně pověřit někoho zde, aby pohřbení objednal s tím, že vlastní obřad proběhne až se dostaví rodina ze zahraničí. Pohřební služba pak uloží zemřelého v zařízení, které zajistí trvale teplotu -10°C a vyčká příjezdu rodiny. Náklady spojené s uložením v těchto prostorech hradí pochopitelně objednatel pohřbení.

Julius Mlčoch , 17.02.2012Inzerce z regionu

Mrzenova jitka
Region: 18400
nabídka, 2.12.2023, 8:48
Kamenictví v pohřebnictví

Dobrý den, uvažujete o půjčce na zaplacení...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřební služba
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference